Новая версия сайта расположена по адресу http://artemrada.gov.ua

Поиск
Пользовательского поиска


Меню:
· О городе
· История города
· Регуляторная
политика

· Бюджет города
· Паспорт города
· Управления и отделы
· План работы городского совета
· Совещательные органы
· городской Общественный совет
· Программа развития города
· Экономика города
· Предприятия
· Ком. собственность
· Землеустройство
· Квартирный учет
· Образование
· Культура
· Туризм
· Молодёжная политика
· Транспорт
· Мониторинг цен
· Тендеры
· Соледар
· Часов Яр
· Вакансии
· Государственный реестр избирателей
· Прием граждан
· Новости


Адміністративні послуги
· Платні послуги
· Безоплатні послуги


Наш баннер


Предпринимательство
·Государственная регистрация
· Разрешительная система
· Поддержка предпринимательства
· Артемовский городской фонд поддержки предпринимательства
· Оголошення та повідомлення


Нормативные документы
· Распоряжения ОГА
· Решения городского совета и его исполнительного комитета


Здравоохранение
·Остановим туберкулез


Бахмутский ярмарок
·Историческая справка


Архивные документы
·Голодомор
·Афганистан
·Великая Отечественная Война
·Список ліквідованих підприємств


Городской Совет:
· Депутаты
· Регламент


Библиотека
·Артемовск в интернет
·Артемовск литературный
·Літопис міста


Предлагаем посетить: 
Информирует налоговая!
Отправлено admin в Monday, 16 March, 2009, 15:45
Актуальні питання декларування доходів за 2008 рік

На запитання громадян щодо декларування їх доходів, отриманих у минулому календарному році, які надійшли під час проведення сеансів “Гаряча лінія” відповідає начальник відділу масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян Тетяна Миколаївна Волошина.

Чи треба подавати декларацію, якщо в минулому році я отримувала грошові перекази з-за кордону від чоловіка, який там працює?
Будь-який дохід походженням не з України вважається іноземним. Такий дохід включається до складу річного оподатковуваного доходу платника податку і підлягає обов'язковому декларуванню. У разі, якщо ваш чоловік працює легально і доходи, які він отримує, були оподатковані, то необхідно мати довідку, яка б підтверджувала цей факт. Якщо з країною, в якій працює ваш чоловік, і Україною є Угода про уникнення подвійного оподаткування, то податок з коштів, раніше оподаткованих, сплачуватися не буде. Але декларацію подати необхідно не пізніше 31 березня.

Чи потрібно включати в декларацію суми отриманих дивідендів?
Обов'язок щодо утримання сум податку під час виплати дивідендів покладено на податкового агента, яким у цьому випадку виступає емітент корпоративних прав чи інша особа, яка за його дорученням здійснює нарахування або виплату дивідендів. Відповідно до пп. 9.3.5 Закону України від 22.05.2003р. №889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб" доходи у вигляді дивідендів підлягають кінцевому оподаткуванню при їх виплаті за їх рахунок. З огляду на вищевикладене, якщо платник отримував доходи у вигляді дивідендів і не мав інших законодавчо визначених підстав для подання декларації, то він не зобов'язаний подавати таку декларацію.

Студент університету навчається за контрактом на денній формі. За навчання сплачує самостійно. Чи має він право на податковий кредит?
Якщо студент працює і одержує заробітну плату він може скористатися правом податкового кредиту. Але необхідно витримати ще декілька умов: він повинен мати індивідуальний ідентифікаційний номер і бути резидентом. Сума податкового кредиту не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного року у вигляді заробітної плати. Тобто, податковий кредит надається тільки в межах розміру заробітної плати, одержаної протягом звітного 2008 року. Якщо ж платник у звітному році отримував доходи, які не є заробітною платою, то він не має права скористатися правом податкового кредиту.

Я оплатив навчання доньки у ВУЗі за весь навчальний рік, тобто з вересня 2008 року по червень 2009 року. В податковій інспекції мені пояснили, що я маю право включити до податкового кредиту не всю сплачену суму, а лише кошти, сплачені за вересень-грудень 2008 року. Чи правомірна така позиція податківців?
Правомірна. За Законом України від 22.05.2003р. №889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб" податковий кредит – це витрати, понесені платником податку, на суму яких дозволяється зменшення розміру його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року. Відповідно до п.5.3 статті 5 цього закону, платник податку має право включити до складу податкового кредиту звітного року витрати, фактично понесені ним протягом такого звітного року. Тобто, до складу податкового кредиту за 2008 рік можуть бути включені витрати, понесені платником податку у 2008 році безпосередньо за місяці навчання у цьому році.

Яким нормативним документом передбачена відповідальність за неподання декларації про доходи фізичних осіб, у випадку обов’язкового подання - до 1 квітня 2009 року ?
Відповідно до ст.1641 Кодексу України про адміністративні правопорушення за неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов'язкову форму обліку, - тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 136 грн).

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п'яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 136 грн.)
Мати – громадянка України отримала від своєї доньки, яка постійно працює за кордоном, грошовий переказ. Як оподатковуються таким чином отримані кошти?

Згідно з Законом України від 22.05.2003р. №889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб" дохід, відмінний від доходу з джерелом його походження з території України, є іноземним. Відповідно до ст. 3 Закону №889 об’єктом оподаткування резидента є іноземні доходи.

Тому у випадках, коли джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку – їх отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію.

Підприємство купує у громадян акції, отримані ними у власність в процесі приватизації. Чи зобов’язані такі громадяни подавати декларацію про доходи?
Згідно пп. 4.3.18 п. 4.3 ст. 4 Закону України від 22.05.2003р. №889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб" сума доходу, отриманого платником податку внаслідок відчуження акцій (інших корпоративних прав), одержаних ним у власність в процесі приватизації в обмін на приватизаційні компенсаційні сертифікати, безпосередньо отримані ним як компенсація суми його внеску до установ Ощадного банку СРСР або до установ державного страхування СРСР, або в обмін на приватизаційні сертифікати, отримані ним відповідно до Закону, не включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу, тобто не оподатковується податком з доходів фізичних осіб.

Водночас, підпунктом б) пп. 9.6.8 п. 9.6 ст.9 Закону №889 передбачено, що дохід, отриманий платником податку від продажу інвестиційних активів у випадках, визначених пп. 4.3.18 п. 4.3 ст. 4 цього Закону, не включається до складу загального річного оподатковуваного доходу.

Таким чином, якщо громадянин отримує тільки доходи, які не оподатковуються на підставі пп.4.3.18, то він повинен зазначити їх у річній податковій декларації, але без сплати податку.

У минулому році громадянин отримував доходи від здійснення розважальних заходів, зокрема на весіллях, днях народження, від інших громадян. Суб’єктом підприємництва такий громадянин не зареєстрований. Який порядок оподаткування зазначених доходів?
Як визначено положеннями Закону України від 22.05.2003р. №889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб", платник податку, котрий отримує доходи, нараховані особою, яка не є податковим агентом, зобов'язаний включити суму таких доходів до складу загального річного оподатковуваного доходу та подати річну декларацію з цього податку.

Особою, яка не є податковим агентом, вважається нерезидент або фізична особа, яка не має статусу суб'єкта підприємницької діяльності, або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність.

Таким чином, якщо громадянин протягом звітного року одержував доходи від інших громадян, які не є суб’єктами підприємництва, такий громадянин зобов'язаний подати річну податкову декларацію, термін подання якої не пізніше 31 березня року, наступного за звітним.

Доходи, отримані від інших фізичних осіб відображаються у Розділі І, підпункті 1.2 декларації. На підставі одержаної від громадянина декларації, органом державної податкової служби буде проведено розрахунок податку з доходів за ставкою 15 відсотків від об’єкта оподаткування. Сума податкових зобов’язань, донарахована податковим органом, підлягає сплаті до відповідного бюджету у строки, встановлені законом (протягом 30 календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування).


Версия для печати

 
А так же:
· Важные новости
· Главная
· База документов
· Темы новостей
· Голосования
· Галерея


Налоговая информирует
·Налоговый кодекс
·Статьи
·Горячая линия
·Налоговый календарь
·Графік прийому
·Адміністративні послуги


Вход...
Пожалуйста зарегистрируйтесь. После этого вам откроются новые возможности портала или зайдите здесь
Ник
Пароль


Последние новости:
· Новий сайт Артемівської міської ради
· Практичний підхід до створення бренду міста
· Заседание исполнительного комитета Артемовского го...
· Зарегистрирована общественная организация
· Знаменательные даты


Онлайн
Сейчас онлайн: 0
Пользователи: 0
Анонимных: 0


Статистика


Вы можете:
Сделать домашней
В избранное Написать нам


Сайт городского головы l Исполнительный аппарат l Решения городского совета l Депутаты IV созыва

Администрация сайта за орфографические ошибки при размещении предоставленной информации ответственности не несёт.

Designed by Artemivsk-Rada

Затраченное время на генерацию страницы: 0.0186 сек.